Челси ще приеме Борусия (Дортмунд) в реванш от осминафиналите в Шампионската лига, като изразът "няма място за отстъпление" важи най-вече за домакините. Те губят с 0:1 след първия мач, а турнирът остана последен шанс за милиардната селекция на "сините" да спаси колебливия си сезон.

Ще гледаме мача от 22:00 часа по MAX Sport 3 HD.

Формата и настроението на двата състава не могат да са по-контрастни. Борусия е като динамит след паузата за Мондиала - десет поредни победи във всички турнири с 25 отбелязани гола в тях. Отборът на Един Терзич е с равен актив на върха в Бундеслигата с Байерн - по 49 точки, като само головата разлика дава предимство на баварците. Дортмунд е и на четвъртфинал в Купата на Германия, което значи, че сезонът може да се окаже чудесен за тима.

Челси е с две победи в последните 10 мача, като вкараните голове са само четири. В събота бе спечелено домакинството срещу Лийдс, което е глътка въздух за мениджъра Греъм Потър. Със селекция за 600 милиона евро само от последните два трансферни прозореца, плюс цялата класа, която така или иначе си бе в състава, лондонският отбор просто няма право да отпадне на осминафинал в Шампионската лига - не и при катастрофалното представяне в другите турнири. Тимът на Потър вече отпадна от двете английски надпревари за купите, а във Висшата лига е десети с 34 точки, на 11 от четворката.

Пак в 22:00 часа, но по MAX Sport 4 HD, Бенфика приема Брюж в друг от реваншите на осминафиналите.

Португалският гранд води с 2:0 след първия мач и е категоричен фаворит за място сред най-добрите осем.

Ако довърши работата си на "Луш", двукратният шампион на Европа ще стигне за втори пореден сезон до четвъртфиналите в надпреварата.