Пауло Дибала вкара два гола след асистенции на Тами Ейбрахам, за да може Рома да победи Фиорентина с 2:0 на "Стадио Олимпико" в среща от 18-ия кръг на Серия "А", която можехте да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

Двамата нападатели на "вълците" демонстрираха завидно разбирателство и така тимът вече има 34 точки, оставайки изравнен с Аталанта и Лацио. За "виолетовите" загубата бе първа през годината и те са десети с 23 точки.

Задачата за отбора на Жозе Моуриньо се улесни в 24-ата минута, когато бранителят на гостите Додо си изкара ненужен втори жълт картон и бе изгонен от срещата рано-рано.

Рома взе инициативата и поведе в резултата 40-ата минута. След дълъг пас Ейбрахам свали топката за Дибала с гърди и той от воле прати хубав удар, с който Пиетро Терашано не успя да се справи.

"Вълците" не изглеждаха като отбор, който ще изгуби аванса си и това се потвърди в 82-ата минута. Тогава Ейбрахам получи топката и веднага се огледа за световния шампион, подавайки му на чиста позиция - удар на Дибала и 2:0.

В друг мач от днес Аталанта пренаписа историята като разгроми с 8:2 в Бергамо гостуващия Салернитана.

Жереми Бога, Адемола Лукман, Джорджо Скалвини, Тюн Копмайнерс, Расмус Хойлунд, отново Лукман, Едерсон и Надир Зортея бяха точни за победителите, а Булайе Дия и Ханс Николуси вкараха за тима от Салерно.

Аталанта за първи път в историята на Серия "А" вкарва осем гола и подобрява клубния си рекорд за вкарани голове, който до момента бяха победите над Удинезе със 7:1, над Лече със 7:2 и над Торино със 7:0.

Днешният мач обаче не бе най-резултатният в историята на Серия "А". В него също участваше Аталанта, но при загуба с 3:9 от Милан през 1972 година.

Днешният триумф на бергамаските ги остави наравно с Рома и Лацио с по 34 точки, а Салернитана продължава с лошата си серия и е 15-и с 18 точки.