Уест Хям победи АЗ Алкмаар с 2:1 в първи мач от полуфиналната фаза в Лигата на конференциите, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

Хората на Дейвид Мойс взеха важен аванс преди реванша, след като постигнаха обрат през второто полувреме.

Уест Хям беше по-активният отбор през първата част, но въпреки това изостана в резултата. След отнета топка в центъра на терена гоститен направиха бърза атака, която завърши с далечен удар на Тияни Райндерс, при който Алфонс Ареола не се намеси максимално добре.

През втората част "чуковете" потърсиха обрата и го намериха. В 65-ата минута те получиха дузпа, след като вратарят Матю Раян връхлетя върху Джаред Боуен. От бялата точка Саид Бенрама бе точен за 1:1.

В 75-ата минута обратът стана пълен. След хаотично разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Михаил Антонио, който протегна крак от близка дистанция и отбеляза.