Ювентус победи Милан на "Сан Сиро" с 1:0 в дербито на деветия кръг в Серия "А", което можехте да гледате пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Попадение след удар с рикошет на Мануел Локатели в 63-ата минута донесе успеха на "старата госпожа", като Милан игра цяло второ полувреме с човек по-малко заради директен червен картон на Малик Тиав. Единственият шанс за "росонерите" в мача бе в началото, когато удар на Оливие Жиру бе спасен от вратаря.

Бившият бранител на Шалке 04 Тиав беше изгонен, след като спря излизащият сам срещу вратаря нападател на гостите Мойс Кийн.

Самият Кийн направи голям пропуск в края на първата част, но през втората Юве стигна до попадението на Локатели. На вратата на "росонерите" заради проблемите на поста бе 40-годишният Антонио Миранте, който направи няколко хубави спасявания, включително едно двойно в самия край.

Загубата е втора за Милан през сезона след тази с 1:5 от Интер и тимът на Стефано Пиоли остава втори с 21 точки. Ювентус се доближи на една зад днешния съперник и е трети с 20.

В друг мач от днес по MAX Sport 3 HD Аталанта взе домакинството си на Дженоа с 2:0.

Развоят на срещата беше решен през второто полувреме, като Адемола Лукман откри резултата в 68-ата минута, а вторият гол падна късно в добавеното време. Негов автор бе Едерсон.

Така бергамаските се изкачиха до шестата позиция с 16 точки. Гостите от Генуа са на 15-ата позиция с осем точки.

По MAX Sport 3 HD Болоня също изкова домакинска победа днес, като се справи с гостуващия Фрозиноне с 2:1.

Два гола за три минути между 19-ата и 22-ата донесоха солиден аванс на домакините. Техни автори бяха Люис Фъргюсън и Лоренцо Де Силвестри. В 63-ата минута Матиас Суле върна едно попадение за Фрозиноне, но то се оказа недостатъчно.

Болоня е осми с 14 точки, като продължава със само една загуба през сезона, докато новакът е 12-и с 12 точки.