Фейенорд спечели 14-ата си Купа на Нидерландия след победа с 1:0 във финала срещу НЕК Ниймеген, който се игра в Ротердам, а вие гледахте пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Домакинските фенове бяха зарадвани чрез попадение на Игор Пайшао в 59-ата минута. В 73-ата актуалните шампиони останаха с човек по-малко след червен картон на Янкуба Минтех, но задържаха аванса си до края. Двубоят бе прекъсван на два пъти заради пиротехниката на феновете, която предизвика хаос.

Това е първа купа ротердамци от 2018 година, когато триумфираха с 3:0 над АЗ Алкмаар.

В настоящия сезон по пътя си към трофея те отстраниха още Утрехт, бъдещия шампион ПСВ Айндховен, АЗ Алкмаар и Грьонинген.

Турнирът ще се запомни и със сензационното отпадане на Аякс от аматьорския Херкулес, който се подвизава в четвърта дивизия.