Реал Мадрид е на полуфинал в Шампионската лига след драматична вечер, в която кралят на турнира загуби у дома с 2:3 от актуалния носител на трофея Челси след продължения.

Невероятното зрелище гледахте по MAX Sport 3 HD.

След 3:1 в Лондон миналата седмица, Реал вероятно е очаквал далеч по-комфортен реванш, но такова нещо нямаше. Челси се хвърли за обрат с хъс, амбиция и великолепна стратегия, играейки... както трябва да играе един шампион на Европа.

Мадрид бе напълно надигран още през първото полувреме, изоставаше в скорост, в единоборства и движение по терена.

Снимка: Getty Images

Мейсън Маунт откри резултата, а след почивката Антонио Рюдигер направи 0:2.

И нещата изведнъж бяха напълно изравнени, защото вече няма правило за гол на чужд терен.

Челси вкара пак, но дойде изключително дискусионно съдийско решение на ВАР, след като полякът Шимон Марчиняк призна гола на Маркос Алонсо. Отсъждането бе, че топката го е ударила по ръката, но това бе напълно неволно и след рикошет от бедрото му - нещо, което променя изцяло тълкуването на ситуацията. И все пак - напук на гнева на гостите, попадението бе анулирано.

Челси все пак направи 0:3, когато Тимо Вернер се разходи из защитата и вкара, за да смълчи "Сантяго Бернабеу".

Мадрид се върна в двубоя с момент на гениалност от Лука Модрич, който хвърли пас от света на чудесата - с външната част на обувката, над главите на защитниците, на крака на Родриго за 1:3. Десет минути преди края това бе избавлението и Реал си отдъхна - идваха продължения.

Там Винисиус проби и сложи топката на главата на Карим Бензема, който направи 2:3 и това стигна. Пропуски на Хаверц и Жоржиньо в края ни лишиха и от още драма, на дузпите, а Челси категорично заслужаваше поне това.

Реал е на полуфинал, където го чака победителят от двойката Атлетико - Манчестър Сити, като реваншът в нея е в сряда след 0:1 за английския шампион в първия мач.