ПСВ Айндховен взе своето от Го Ахед Ийгълс, но победата с 5:2 като гост в Девентер бе помрачена от брутален фаул срещу Ричард Ледесма през първото полувреме. 21-годишният американски талант принудително напусна игра, след като Матс Дейл влезе брутално в десния му глезен десетина минути преди почивката, за което заслужено получи червен картон. Ледесма все пак опита да продължи, но болката бе непоносима и трябваше да бъде заменен няколко минути по-късно.

Мачът от втория кръг на Ередивизи гледахте директно в ефира на MAX Sport 1 HD.

Случката се разигра при резултат 1:1 - първо Люк де Йонг бе открил след асистенция на Коди Гакпо още в третата минута, но Иска Лидберг изравни за домакините в 14-ата минута. След като останаха в намален състав "орлите" се дръпнаха по-назад, а "филипсите" натиснаха съперника и още до почивката добавиха два гола.

Те дойдоха в осемминутното продължение, като първо Шави Симонс вкара за 2:1, а след това някогашната надежда на Барса асистира на Армандо Обиспо за 3:1.

Симонс добави втори гол на сметката си - 4:1 в 76-ата минута, а в оставащия четвърт час двата тима си размениха по попадение. Оливер Едвардсен намали изоставането на домакините, докато резервата Джоуи Веерман оформи финалния резултат 5:2.

Тийнейджърът Симонс се превърна в най-младият играч от близо десетилетие, който е замесен в три гола на ПСВ в един мач. За последно това бе правил Закариа Бакали през 2013 година.