Доскорошният нападател на Барселона Мартин Брайтуайт стана герой за новия си отбор Еспаньол само след две тренировки с отбора след трансфера си от Барселона.

Датчанинът, който разтрогна с каталунците, вкара единственото попадение при победата с 1:0 при гостуването на Атлетик Билбао на "Сан Мамес" в четвъртия кръг на Ла Лига. Мачът можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Валенсия и Виляреал премазаха своите гости

Той получи топката от свой съотборник и лековато преодоля двамата централни бранители на Билбао преди да вкара сам срещу вратаря. Преди това домакините бяха с по-изгодните ситуации за гол и дори удариха напречната греда.

Победата е първа за Еспаньол през сезона и качва тима поне временно на 14-ата позиция с четири точки. Баските са осми със седем точки, като това за тях е първо поражение.

В друг мач от днес, Осасуна излъга за втори пореден сезон Райо Валекано при домакинството си с късен гол - 2:1.

Тимът от Памплона откри резултата в 54-ата минута с гол на Аймар Орос чрез удар по земя след пас на Дарко Брашанац. В 75-ата Флоран Лежун изравни за гостите с шут от пряк свободен удар, при който се получи коварен рикошет. Голямата радоста за домакинските фенове дойде в последната минута на редовното време. Абдесамад Езалзули направи фантастичен пробив преди да достави асистенция на Рубен Гарсия.

Успехът е трети за Осасуна в четири мача и праща тима на завидната четвърта позиция с девет точки. Райо е 11-и с четири.