Болоня спечели шестата си поредна победа в Серия "А", след като надви Аталанта в Бергамо с 2:1. Гостите се поздравиха с успеха след обрат през второто полувреме, на който станахте свидетели пряко по MAX Sport 3 HD.

Адемола Лукман вкара за 1:0 в полза на "бергамаските" в 28-ата минута, но след почивката Болоня се пребори за победата.

Джошуа Зиркзее изравни от дузпа в 57-ата минута, а Люис Фъргюсън направи обрата пълен за 2:1 само четири минути по-късно. Тимът е четвърти с 51 точки - пет по-малко от третия Милан и четири повече от петия Рома.

Рома продължи с победите при Де Роси, вкара 4 на Монца

Аталанта е шести с 46.

Каляри направи крачка към това да излезе от зоната на изпадащите в Серия "А", побеждавайки като гост Емполи с 1:0. Успехът на южняците гледахте пряко по МАX Sport 3 HD.

Якуб Янкто бе човекът, който направи разликата и донесе трите точки на Каляри. Чехът бе точен 20 минути преди края, като това бе напълно достатъчно.

Каляри е точно под чертата - осемнадесети с 23 точки, докато Емполи е четиринадесети с 25.