Болоня надигра убедително Рома и спечели с 3:1 гостуването си във Вечния град, за да капарира почти сигурно участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Видяхте мача от 33-ия кръг в Италия по MAX Sport 3 HD, а той бе изнесен безупречно от тима на треньора Тиаго Мота.

Усама ел Азузи откри в 14-ата минута след страхотно попадение, а в последните секунди на първата част удвои Жошуа Зиркзее.

Рома се върна в играта с гол на резервата Сердар Азмун в 56-ата минута, но точно, когато изглеждаше да е близо до изравняване, допусна трето попадение.

Вкара Алексис Салемакерс, който завърши по идеален начин контраатака на Болоня и реши нещата в полза на гостите.

А те са вече твърдо четвърти с 62 точки, като само две ги делят от третия Ювентус.

Рома е пети с 55, но и мач по-малко.

Шестият Аталанта е с 54. Италия ще има пет тима в Шампионската лига от следващия сезон.