Аталанта постигна една от най-паметните си победи в историята, като надделя над Ливърпул и то на "Анфийлд" с 3:0.

Първият четвъртфинален мач между съперниците гледахте пряко по MAX Sport 3 HD, а горчивината остава за английския тим, който е пред отпадане в надпреварата.

Два гола на Джанлука Скамака и един на Марио Пешелич донесоха доста солиден аванс на Богинята преди реванша след седмица и то напълно заслужен.

Юрген Клоп изглеждаше, че подцени съперника, като остави Мохамед Салах, Луис Диас, Диого Жота и Доминик Собослай на пейката, а тяхното влизане през втората част не даде резултат.

Скамака откри в 38-ата минута след лоша намеса на вратаря Кийвин Келъхър. В 60-ата минута отново италианският нападател реализира, този път след страхотна асистенция на Де Кетеларе от десния фланг. Класическият резултат оформи Марио Пашалич с добавка след спасен удар на Едерсон от Келъхър в 83-ата минута.

Това беше първа загуба на Ливърпул вкъщи във всички турнири от февруари 2023-та година, когато в осминафинал в Шампионската лига бяха прегазени от Реал (Мадрид) с 5:2.

В друг мач от вечерта бъдещият германски шампион Байер Леверкузен също се насочи към четвъртфиналите с домакинска победа 2:0 над Уест Хям. Видяхте я на живо по MAX Sport 4 HD.

"Аспирините" излъгаха своя съперник с две попадения от корнер в края. Първо в 83-ата минута се разписа Йонас Хофман, а в първата на добавеното време точен бе и Виктор Бонифейс.