Убедителни победи разплетоха възела в група "Е" на Лига Европа, сблъсъците от която можехте да наблюдавате в каналите на MAX Sport.

Турският гранд Галатасарай удари Олимпик Марсилия със зрелищното 4:2, като по този начин окончателно си осигури мястото напред в турнира.

Още през първата част Галатасарай натрупа комфортен аванс от два гола благодарение на попадението на Александру Цикалдяу и автоголът на Дуйе Чалета-Цар.

В 64-ата минута Софиан Фегули нарпави преднината на турците класическа, преди Аркадиуш Милик да върне поне малко надеждите на гостите от Марсилия.

В последните десет минути на мача двата тима отново си размениха по бърз гол, като Райън Бабел вкара за домакините, а с нов гол Аркадиуш Милик оформи крания резултат.

В другия мач от групата отборът на Лацио бе категоричен и спечели с класическото 3:0, с което също си осигури място в следващата фаза.

На два пъти обичайният заподозрян Чиро Имобиле и веднъж Педро бяха точни за "римските орли".

Така Галатасарай е лидер с 11 точки, а Лацио е втори с 8, като двата тима се изправят един срещу друг в последния кръг.

По същото време Олимпик Марсилия (4 точки) и Локомотив Москва (2 точки), ще решават третата позиция, която дава право на участие в Лигата на конференциите.