Новата суперзвезда на американската МЛС - Гарет Бейл, нямаше нужда от много време, за да вкара и първия си гол отвъд океана.

След едва второто си появяване от пейката за тима на Лос Анджелис ФК, уелската суперзвезда успя да се разпише и да оформи победата с 2:0 на своя тим над Канзас Сити.

Бейл влезе в игра в 65-ата минута на мача, а 18 по-късно при една контраатака той получи пас от Аранго, като с отлично насочен шут с левия крак успя да се разпише.

Така Гарет Бейл се нуждаеше от точно 36 минути в рамките на два мача, за да загатне за своите възможности, в които всички ние в Европа отдавна сме се убедили.

За съжаление травма остави българина Станислав Иванов извън групата за мача между неговия Чикаго Файър и Ванкувър Уайткапс, който гледахте по MAX Sport 4 HD.

Съотборниците на Иванов обаче продължиха възхода на Чикаго, като спечелиха срещата с 3:1, записвайки трети пореден успех. Отново в основата на всичко бе швейцарският национал Джердан Шакири, който в 13-ата минута откри резултата с отлично насочен удар от дъгата на наказателното поле.

Лукас Кавалини изравни за кандците от Ванкувър, но попадения на Рафаел Чикос и Крис Мюлер донесоха успеха за Чикаго.

Друг българин, но с американски паспорт - Индиана Василев, започна от първата минута за своя Интер Маями, който обаче загуби с 0:2 от Ню Йорк Сити в мач, който също наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Василев не изигра най-силния си мач и бе заменен в 61-ата минтуа, а успеха на Ню Йорк донесоха попадения на Макси Моралес и Хебер. Вероятно последния си двубой с екипа на актуалните шампиони в МЛС изигра голямата им звезда в атака Валентин Кастеянос, като очакванията са той да премине под наем в испанския Жирона.