Новите европейски звезди на футбола в Съединените американски щати - Гарет Бейл и Джорджо Киелини, дебютираха за своя Лос Анджелис ФК снощи.

Бившите играчи на Реал Мадрид и Ювентус играха при победата на своя отбор в гостуването на Нешвил с 2:1 от 21-ия кръг на МЛС.

Италианецът Киелини започна като титуляр и бе сменен в 60-ата минута, а уелската звезда Бейл влезе като резерва в 72-ата под аплодисментите на гостуващите фенове.

Лос Анджелис откри резултата в 27-ата минута с трудно изпълнение на колумбиеца Кристиан Аранго. В края на полувремето германецът Хани Мухтар изравни за Нешвил с точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена благодарение на ВАР. Победното попадение за Ел Ей вкара еквадорецът Хосе Сифуентес при добавка в самото начало на втората част.

Победата оставя Лос Анджелис ФК на върха в Западната конференция с актив от 42 точки, на една пред Остин. Нешвил е пети с 30 точки.

В друг мач от снощи, който можехте да гледате по MAX Sport 4 HD, Ню Йорк Сити победи като гост Ред Булс в градското дерби с 1:0.

Единственото попадение реализира аржентинецът Валентин Кастейанос след пас на друг южноамериканец - уругваецът Сантяго Родригес в 69-ата минута. Преди това Кастейанос направи и красиво изпълнение със задна ножица, което бе спасено от вратаря Карлос.

Победата оставя Сити на втората позиция в Източната конференция с 38 точки. Ред Булс са трети с пет по-малко.