Бетис полетя, окрилен от сладката победа в градското дерби срещу Севиля за Купата на Краля преди дни, и прегази Алавес в Ла Лига.

Шоуто, завършило 4:0 за домакините, гледахте по MAX Sport 4 HD.

А какъв спектакъл беше само и какъв фестивал на голове-красавци! Борха Иглесиас наниза първото попадение с глава в 11-ата минута, Серхио Каналес изрисува шедьовър в 29-ата с удар от 20-ина метра, намерил изящно горния ъгъл.

Пак Иглесиас сложи точка на спора още преди почивката, в 41-вата минута, когато използва груба грешка в отбраната на Алавес.

В 54-ата минута Хуанми заби 12-ия си шампионатен гол за сезона с елегантен прехвърлящ удар, останал сам срещу вратаря на гостите.

Бетис е трети с разгрома, като вече има 37 точки и е на 7 зад втория Севиля.

По-важно за "зелено-белите" е, че отвориха преднина от 4 т. пред четвъртия Атлетико и петия Реал Сосиедад, защото очевидно тяхната битка ще е за място в Шампионската лига.

В късния мач в Ла Лига имаше голяма драма в добавеното време.

Кадис и Еспаньол поделиха точките с 2:2, след като домакините вкараха в първата минута от допълнителните 5 чрез Иван Айехо, мислейки, че това ще им донесе победата. Но Раул де Томас изравни в секундите дори отвъд петте добавени минути.

Преди това Ману Морланес бе извел Еспаньол напред, а Алваро Негредо изравни за домакините.

Кадис има 15 точки и е 19-и, а Еспньол с 27 е на 11-а позиция.