Бразилският шампион Палмейрас направи луд обрат на един от най-негостоприемните стадиони в Южна Америка - 3:2 от 0:2 при гостуването на еквадорския Индепендиенте дел Вале. Видяхте зрелището от груповата фаза на Копа Либертадорес по MAX Sport 4 HD.

Домакините поведоха с 2:0 до 38-ата минута, с голове на Кендри Паес и Микаел Хойос. Но в последните секунди на първото полувреме вкара 17-годишното чудо Ендрик - бъдеще попълнение на Реал Мадрид.

И още две "бебета" на Палмейрас станаха оръжията на обрата след почивката. 22-годишният Лазаро Винисиус изравни в 81-вата минута, само три след влизането му като резерва на мястото на Ендрик. А в петата минута на добавеното време Луис Гилерме - още една резерва, донесе победата. Той пък е само на 18 години.

Така Палмейрас води със 7 точки в група F, Индепендиенте е втори с 4, колкото има и уругвайският Ливърпул. Сан Лоренсо от Аржентина е последен с 1.