Байерн прекрачи смело в четвъртфиналите на Шампионската лига, след като не остави съмнение в превъзходството си срещу Залцбург в реванша на своя "Алианц Арена" и помете австрийците със 7:1. Мачът имахте възможност да гледате директно по MAX Sport 4 HD.

"Червените бикове" пристигнаха в Мюнхен, таяйки надежда, че може да хвърлят бомба след равенството 1:1 в първата среща, но Роберт Левандовски смачка самочувствието им в рамките на само 11 минути, в които избухна с хеттрик.

Първите две попадения за Лева дойдоха от дузпи, които бяха отсъдени за нарушения на Вьобер именно срещу поляка. А и при двата наказателни удара нападателят на Байерн избра да стреля в десния ъгъл от гледна точка на вратаря.

В 23-та минута Левандовски оформи хеттрика си след пас на Томас Мюлер - първоначално ударът му бе отклонен в гредата от Кьон, но при добавката нямаше никой на пътя на топстрелеца на баварците.

Това беше общо пети хеттрик в турнира за Лева - повече - по осем - имат само Лионел Меси и Кристиано Роналдо. А иначе падна рекордът за най-бърз хеттрик от началото на мач в Шампионска лига - досега го държеше Марко Симоне (24 минути за Милан срещу Розенборг през 1996 г.).

Левандовски е и играчът, достигнал най-бързо до 85 гола в Шампионска лига - за само 104 мача (за сравнение - Меси се нуждаеше от 107, а Кристиано - от 121).

До края на полувремето точен бе и Серж Гнабри, като топката стигна до него след находчива игра на Коман, възползвал се от грешка на Камара. В 54-та минута и Томас Мюлер се включи в головия фестивал, като вкара след комбинация по оста Павар - Сане, успявайки да поеме отлично топката и да си даде пространство да се обърне, за да шутира неспасяемо.

На фона на смелия подход Залцбург заслужаваше може би малко по-достойно отпадане от турнира, но австрийският шампион все пак успя да развали сухата мрежа за Мануел Нойер, който със своя 104-ти мач в надпреварата изпревари Оливер Кан като вратаря с най-много мачове за Байерн в Лигата на богатите. Това се случи в 70-та минута, когато Мориц Кяергорд се възползва от пас на Аронсон и прати топката в горния десен ъгъл.

Попадението само доизостри апетита на домакините и до края те нанизаха още две попадения. Първо Мюлер сам започна атака и я завърши за 6:1, а катастрофата за гостите довърши Лирой Сане, получил триков пас с пета от Роберт Левандовски. Това се оказа седми случай в участията на Байерн в лигата, в който те вкарват 7 гола в мрежата на свой съперник.

Баварците със сигурност ще са нежелан противник в жребия за следващата фаза, който ще се тегли на 18-ти март в Нион - а и продължава да се търси отбор, който ще спре атаката на немския първенец - защото серията от поредни мачове, в които тимът на Нагелсман се разписва в Шампионска лига, стигна до 30!

Германците стигат до последната осмица за 20-ти път от създаването на турнира, което също е рекорд - най-близо до тях е Барселона с 18 четвъртфинала.