Първият вторник на март носи и първите мачове в Шампионска лига за месеца, като е време да бъде дадено начало на реваншите в осминафиналите.

Повечето погледи тази вечер ще са приковани към MAX Sport 3 HD и двубоят между Байерн Мюнхен и Лацио на "Алианц Арена". Шоуто започва в 22 часа.

Баварците на Томас Тухел имат тежката задача да заличат пасив от 0:1 в първия мач, който дойде след червен картон на Дайо Упамекано и точно изпълнена дузпа на Чиро Имобиле.

Предстоящият мач е много важен за цялостния сезон на германския хегемон, тъй като той вече отпадна за Купата на Германия, а в Бундеслигата е сериозно изоставащ спрямо Байер Леверкузен.

Задачата няма да е лесна, тъй като Байерн губи последните си шест елиминационни дуела в Шампионска лига, когато се оказва изоставащ в първия мач.

Продължаване напред за Лацио на Маурицио Сари пък би означавал първи четвъртфинал от 2000 година, когато тимът бе воден от Свен-Йоран Ериксон.

В другия мач тази вечер Реал Сосиедад приема ПСЖ от 22 часа пряко по MAX Sport 4 HD.

Парижани изградиха солиден аванс с 2:0 от първия мач след голове през второто полувреме на Килиан Мбапе и Брадли Баркола.

Отборът на Луис Енрике е лидер във френското първенство и ще е фаворит и на реванша на "Сан Себастиан".

В същото време баските са в лоша форма и са на незавидната седма позиция в Ла Лига, но предимството за тях е, че няма какво да губят в предстоящия мач.

Вдъхновението, което ще получат от своите фенове, може да донесе ако не до изненадващ развой, то до вълнуващ реванш с много голове.