Барселона допусна шокираща загуба с 0:1 при домакинството си на Райо Валекано в отложен мач от 21-вия кръг на испанската Ла Лига, която може да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Отборът от Мадрид взе едва втората си победа на "Камп Ноу" в историята, като това е трето поредно поражение на Барса на неговия стадион след тези от Айнтрахт Франкфурт и Кадис. Това се е случвало само веднъж в историята на гранда - между сезон 1997/98 г. и 1998/99 г. под ръководството на Луис Ван Гаал.

Загубата означава, че Барса остава с 63 точки, на цели 15 зад Реал, който вече се нуждае само от точка, за да стане математически шампион. Райо печели във втори пореден кръг след кошмарната си 2022 година и вече е 11-и с 40 точки.

Гостите стигнаха до своя гол още в седмата минута, когато Изи Палазон пусна фантастичен пас към Алваро Гарсия и нападателят пое топката на гърди, преди да стреля покрай Тер Стеген за 1:0.

Както може всеки да се досети, последваха много пропуски на Барселона, въпреки че те не бяха чак толкова през първото полувреме. Ударите бяха анемични, неточни или право във вратаря. В 42-ата минута Феран Торес прати топката във вратата, но попадението правилно бе отменено заради негова засада.

През втората част Жорди Алба стреля високо, а шут на Мемфис Депай беше блокиран. В 80-ата минута вратарят Димитриевски спаси нов опасен удар на Мемфис.

В 89-ата минута Барса поиска дузпа след избутване срещу Гави. Съдията се поколеба и не отсъди такава, а в крайна сметка се оказа, че има и засада на младока.

Най-големият пропуск за каталунците дойде в 92-ата минута, когато Адама Траоре мина между трима футболисти и стреля, но македонският страж Дмитриевски се справи. След това той отрази и далечен удар на Жорди Алба, след който бе стабилен и при добавка, но тя дойде след засада.

В края на 11-минутното продължение резервата Пате Сис можеше да вкара втори гол за Райо, но ударът му срещна страничната греда.