Барселона записа впечатляващ успех с 4:1 над Валенсия в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Това бе най-убедителната победа за каталунците в ерата на Шави на треньорския пост, като дойде на традиционно много трудния за тима стадион "Местая".

Под светлините на прожекторите днес бе Пиер-Емерик Обамеянг, който за първи път започна като титуляр за каталунците и веднага показа защо е дошъл в тима.

Габонският нападател откри резултата с чудесен удар в 23-ата минута, когато бе изведен на отлична позиция от Жорди Алба.

Френки де Йонг удвои за каталунците, преди да дойде вторият звезден миг на Обамеянг, който в края на първата част вкара за 3:0.

С това Барса до голяма степен реши мача още през първите му 45 минути. Все пак "прилепите" не се предадоха и със силното начало на втората част опитаха да се върнат в мача.

Карлос Солер успя да намали, но малко по-късно истински шедьовър от Педри окончателно сложи точка на спора.

В ранния мач от Ла Лига, който също гледахте в ефира на MAX Sport 4 HD, Севиля допусна грешна стъпка в борбата за титлата.

Андалусийците направиха 1:1 като гости на Еспаньол, с което вече изостават на шест точки зад лидера Реал (Мадрид).

Изключително важен успех по пътя към голямата си цел и място в Шампионска лига постигна отборът на Бетис.

Андалусийците се наложиха с 2:1 над Майорка, като запазиха третото си място.

Бетис има актив от 46 точки, докато Барселона и Атлетико (Мадрид) са с четири пункта по-малко на четвъртата и петата позиция.