Барселона победи Жирона с 1:0 като гост в среща от 19-ия кръг на Ла Лига, която можехте да проследите пряко по MAX Sport 4 HD.

Каталунците стигнаха до успеха с 1:0 след попадение на Педри в 61-ата минута и по този начин събраха актив от 47 точки, което е с шест повече от Реал Мадрид. "Белия балет" утре ще опита отново да намали разликата с евентуална победа при домакинството си на третия Реал Сосиедад.

Възпитаниците на Шави имаха сериозни проблеми да пробият защитния блок на съперника, но и като цяло не показаха кой знае какво разнообразие в атакуващ план.

Голът падна след индивидуална грешка на вратаря на домакините Пауло Газанига. Бившият страж на Тотнъм плонжира при едно центриране по земя на Жорди Алба, но не успя да го пресече, въпреки че топката бе в обсега му.

Младият Педри вкара на празна врата и ознаменува с попадение своя мач №100 с фланелката на Барселона.

Загубата оставя Жирона на 12-ата позиция с 21 точки.

В друг мач от днес Кадис победи Майорка с 2:0 на своя "Нуево Мирандия" и се измъкна от зоната на изпадащите с актив от 19 точки, като вече е 15-и. Гостите от Палма са десети с 25 точки.

Резултатът откри Тео Бонгонда още в десетата минута след триходова комбинация, която мина и през асистиращия Алваро Негредо.

Вторият гол падна от дузпа в 38-ата минута. Точен бе Алекс Фернандес, a отсъждането бе заради игра с ръка.