Барселона разгроми мексиканския Пумас с 6:0 на препълнения "Камп Ноу" в традиционния демонстративен мач за Купата "Жоан Гампер".

Двубоят в чест на легендарния президент на каталунците се провежда ежегодно и предхожда началото на сезона за каталунския клуб, а Барса печели отличието за десети пореден път.

Срещата ще се запомни с първия гол на Роберт Левандовски с "червено-синята" фланелка, като полякът дори бе избран за играч на мача. Две попадения вкара младият Педри, а по едно добавиха Осман Дембеле, Пиер-Емерик Обамеянг и Френки де Йонг.

Барса тръгна на твърде високи обороти за съперника и поведе с 4:0 още до 20-ата минута. Левандовски откри резултата в четвъртата след удар от почти нулев ъгъл, а секунди по-късно направи асистенция за Педри.

В десетата минута Дембеле вкара за 3:0 със силен удар след пас на Рафиня, а в 19-ата Педри отбеляза отново след магическа асистенция на Левандовски с пета.

В това първо полувреме Барса на два пъти нацели и гредите, но през второто не спря да вкарва. В четвъртата му минута Обамеянг се разписа на празна врата след добра работа на Франк Кесие. Последният гол падна в 84-ата минута, а негов автор бе нидерландецът с неясно бъдеще Френки де Йонг. Той сам отне топката и я прати във вратата за крайното 6:0.

Барса за последно загуби мача за трофея "Жоан Гампер" през 2012-а, когато допусна поражение с 0:1 от Сампдория. Оттогава печели десет поредни пъти, като само в два от мачовете допусна голове - срещу Сампдория (2:3) и срещу Арсенал (1:2).

Днешният мач бе по-специален за легендата на каталунците Дани Алвеш, който от този сезон играе за Пумас и до голяма степен срещата бе негов бенефис. Бразилецът бе изпратен от публиката и дори позира с трофя "Жоан Гампер" с капитана на домакините Серхио Бускетс.