АЗ Алкмаар достигна финала в плейофите за класиране в Лигата на Конференциите през нидерландската Ередивизи.

АЗ победи в домакинство Хееренвеен с 2:0 и така заличи пасива си от първия мач, който тогава завърши при 3:2 за съперника.

Така отборът от Алкмаар ще играе два мача срещу победителя от другия полуфинал, в който сили мерят Утрехт и Витес.

Днес първото попадение реализира Дани де Вит още в петата минута след извеждащо подаване на Жорди Класи и страхотен удар в горния десен ъгъл на вратаря.

В 88-ата минута домакините взривиха своя стадион с втори гол, който ги класира за финала. Закария Абукал получи далечен пас и се нуждаеше от две докосвания преди да прати топката във вратата за 2:0.

Първият финален мач за класиране в Лигата на конференциите ще е на 29 май в Алкмаар.