ПСВ Айндховен спечели 25-ата си титла в Ередивизи, след като триумфира с 4:2 над Спарта Ротердам в 32-ия кръг. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

За гранда това е първа титла от сезон 2017/18 година и дебютна за наставника Петер Бос.

Успехът донесе актив от 87 точки три кръга преди края, като Фейенорд е с пасив от 12 точки и вече няма математически шансове.

Метиньо даде аванс на гостите днес, но автогол на Саид Бакари направи резултата 1:1. До края на първото полувреме Йохан Бакайоко даде аванс на ПСВ, а Оливие Боскали също си отбеляза автогол за 2:2.

През втората част ПСВ вкара два безответни гола чрез Боскали в 67-ата минута и Джордан Тезе в 78-ата.

Грандът от Айндховен има шанс да изравни рекорда по точки на Аякс от 1971/72, ако спечели и оставащите си два мача - срещу Фортуна Ситард и Валвайк, като така ще събере 93 в актива си.