Шампионът Аякс взе точка при гостуването си на Фейенорд в Ротердам. Амстердамци стигнаха до 1:1, като това бе пето поредно равенство за тях в Ередивизи, а междувременно гостите удължиха серията си без победа, която продължава вече шест кръга.

За последно тимът на Алфред Шрюдер спечели мач от първенството на 22 октомври миналата година срещу Валвайк.

Днешното дерби пък гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Лидерът в класирането Фейенорд поведе в 34-ата минута, когато Игор Пайшао даде аванс на своя тим с невероятен далечен изстрел. Бразилецът препарира Херонимо Руй с диагонален шут от над 25 метра за 1:0.

Аякс все пак се пребори за точката след почивката. Душан Тадич центрира от дясното крило, а след нескопосано отиграване на Бергвайн топката попадна в Дейви Клаасен, който я прати в мрежата с глава за 1:1.

Фейенорд е лидер с 38 точки, а Аякс е пети с 33.

ПСВ пък продължава упорито да преследва ротердамци и е на второ място с 35. Отборът от Айндховен постигна минимален успех с 1:0 срещу Витес в събота вечер.

Победното попадение бе дело на Гуус Тил.