Кошмарният сезон на Аякс завърши със загуба 1:3 при гостуването на Твенте, която можехте да видите пряко по MAX Sport 1 HD.

Поражението в последния 34-и кръг означава, че амстердамци остават на третото място в класирането с актив от 69 точки и не се класираха нито за квалификациите, нито за груповата фаза на Шампионска лига за първи път от 14 години.

Отборът на Джони Хейтинга поведе през първото полувреме с попадение на капитана си Душан Тадич, но през второто Манфред Угалде, Джулио Плегусуело и Вацлав Черни бяха точни и донесоха победата на Твенте.

Домакините завършват на пета позиция и ще играят в нидерландските плейофи за място в Лигата на конференциите. Тях ще може да наблюдавате в каналите на MAX Sport, като в битката се включват още шестият Спарта Ротердам, седмият Утрехт и осмият Хееренвеен.

В друг мач от днес ПСВ Айндховен победи драматично при гостуването си на АЗ Алкмаар с 2:1. Двубоят можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Шави Симонс отбеляза двата гола за "филипсите", като победният падна в осмата минута на добавеното време. С него той събра актив от 19 попадения и става голмайстор на първенството заедно с Анастасиос Дувикас от Утрехт.

ПСВ завършва на втората позиция със 75 точки и ще играе в плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига. АЗ пък завършва четвърти и ще играе в плейофите на Лигата на конференциите. При евентуална победа днес тимът щеще да измести Аякс от третото място.

Иначе днес шампионът Фейенорд завърши сезона със загуба, като отстъпи при домакинството си на Витес с 0:1. Тимът на Арне Слот ще играе в груповата фаза на Шампионска лига през следващия сезон.

Изпадащите от Ередивизи са Камбюр и Грьонинген, а Емен ще играе бараж срещу отбор от втора дивизия.