Аякс постигна четвъртата си поредна победа в Ередивизи, след като надви Фейенорд с 3:2 у дома. Шампионите постигнаха обрат в здраво дерби, което определено не разочарова - както на терена, така и на трибуните.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Луис Синистера даде аванс на гостите от Ротердам след само 8 минути игра, но обичайният заподозрян Себастиен Алер изравни в 24-ата минута. Радостта на домакините бе кратка, защото те отново се оказаха изоставащи в 28-ата минута, когато Гуус Тил вкара втори гол за гостите.

Аякс осъществи обрат между 78-ата и 86-ата минута, когато Душан Тадич и Антони се разписаха съответно за 2:2 и 3:2.

Героят Антони обаче остави своите с човек по-малко в края, като първо получи жълт картон в 87-ата минута, а в петата минута на добавеното време бе изгонен след второ официално предупреждение.

Атмосферата на дербито бе огнена и на трибуните, където няколко факли в сектора на Аякс доведоха до пожар, след като подпалиха един от много транспаранти на оградата. В крайна сметка обаче ситуацията бе овладяна и всичко бе наред.

Домакините продължават да са лидер в класирането с 66 точки, докато Фейенорд е трети с 55.

ПСВ (Айндховен) се разправи с Фортуна (Ситард), побеждавайки като домакин с 5:0. “Филипсите” са само на две точки от лидера Аякс, а днес головете за тях бяха вкарани от петима различни футболисти - Филип Макс, Рицу Доан, Еран Захави, Брума и Карлос Винисиус.