Ливърпул все пак успя да победи Аякс с 2:1 в група А на Шампионската лига, въпреки че изглеждаше, че отново ще бъде разочарован.

Колебливият старт на сезона на "червените" на Юрген Клоп предизвика дискусии дори за криза в тима, но тази вечер той се вдигна за късна победа - особено важна психологически. Видяхте как се случи по MAX Sport 4 HD.

Жоел Матип вкара с глава в 89-ата минута победния гол, след като в 17-ата Мохамед Салах бе открил, а майсторско попадение на Мохамед Кудус върна Аякс в играта в 27-мата.

След това Ливърпул пропускаше, нанесе над 20 удара и натискаше постоянно, но съперникът имаше златна възможност 15 минути преди края, когато Дейли Блинд с глава не уцели вратата от упор. И това бе шансът на гостите... Футболът, както често го прави, ги наказа с късен, напълно заслужен и търсен упорито от домакините гол.

Ливърпул има 3 точки в групата, с толкова са и Аякс, и Наполи, който в сряда гостува на Рейнджърс.

По MAX Sport 1 HD видяхте как Байер Леверкузен изненада Атлетико на Диего Симеоне и записа първата си победа за сезона в турнира. Германците спечелиха с голове на Роберт Анндрих и Муса Диаби в последните 6 минути, а испанците могат да съжаляват за пропилени шансове преди почивката.

В същата група В Порто направо бе съсипан на неговия стадион от Брюж - 0:4, а белгийците са с 6 точки от първите два мача и имат реален шанс за първи път да излязат в елиминациите на Шампионската лига.

В група D Айнтрахт затвърди голяма германска вечер в надпреварата, като победи навън Марсилия с 1:0 в мач, който видяхте по MAX Sport 2 HD.

Това е първи успех в шампионския турнир на отбора от Франкфурт от 1960 г.

В това каре Спортинг има 6 т., Айнтрахт и Тотнъм са с по 3, а Марсилия е с 0.