Атлетико Мадрид се наложи над Жирона с 2:1 в мач от деветия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят, както и всички останали срещи от деня, по традиция бяха предавани пряко по MAX Sport 4 HD.

Срещата ще се запомни с това, че бе втората за Антоан Гризман като титуляр и първата, в която остана на терена пълни 90 минути. Това стана възможно, след като "дюшекчиите" се разбраха с Барселона около спорната клауза в договора и така ще могат да използват французина пълноценно, а не само за 30 минути, както беше досега от началото на сезона.

Иначе Атлетико поведе още в началото на мача след комбинация именно между Антоан Гризман и Анхел Кореа, при която аржентинецът откри резултата. В 48-ата минута отново Кореа вкара втори гол за домакините след чудовищна грешка на вратаря на гостите, а Родриго Рикелме все пак успя за върне едно попадение за Жирона в 66-ата минута.

С успеха Атлетико се изкачи поне временно в Топ 4 на класирането, докато Жирона остана на 13-а позиция.

В друг очакван със сериозен интерес мач Севиля отново не успя да спечели.

В дебюта на новия треньор Хорхе Сампаоли андалусийци завършиха 1:1 в домакинството си на Атлетик Билбао. Оливер Торес даде преднина на Севиля още в шестата минута и тимът водеше в голяма част от мача. Резервата Микел Весга обаче изравни в 73-ата минута, а в добавеното време гостите останаха с човек по-малко, след като Андер Ерера получи червен картон.

С тази точка Севиля излезе от зоната на изпадащите, но продължава да е в доста трудно положение с актив от само 6 пункта след първите осем кръга. Атлетик е трети в класирането, но пропусна шанс да се изравни на върха с Барселона и Реал Мадрид.

В ранния мач от деня пък Алмерия надделя с 3:1 над гостите от Райо Валекано. Головете за тима на Руби паднаха през първата част и бяха дело на Лукас Робертоне още в 8-ата минута, а впоследствие Сърджан Бабич (17) и Ел Билал Туре (39) добавиха по едно полувреме след корнери.

По този начин Алмерия взе глътка въздух и вече е на 14-о място със седем точки, а Райо Валекано е четири позиции пред тях с 10.