Борещият се за оцеляването си тим на Майорка постигна дубъл над шампиона Атлетико Мадрид през този сезон - а триумфът на Балеарския тим гледахте по MAX Sport 4 HD.

Отборът на Хавиер Агире взе с 1:0 мача в Палма де Майорка в 31-ия кръг, след като спечели и гостуването на "Уанда Метрополитано" през декември с 2:1.

Атлетико допусна втора поредна загуба с 0:1 след тази от Манчестър Сити в Шампионска лига. През първата част "дюшекчиите" не направиха нищо смислено, а в началото на втората Ян Облак направи впечатляващо спасяване.

Майорка продължи да е по-опасният тим от двата и заслужено поведе в 66-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Ренан Лоди срещу Пабло Мафео. Точен от бялата точка бе косоварският национал Ведат Муричи с третия си гол през сезона в Ла Лига.

Така Майорка се измъкна от зоната на изпадащите с актив от 29 точки на 17-ото място. Атлетико е четвърти с 57.

В друг мач от днес Бетис очаквано, но трудно победи Кадис с 2:1 като гост.

Така андалусийци записаха трета победа в последните четири мача и завързаха битката поне за четвъртото място, като вече са само на точка зад Атлетико, който заема тази позиция. Кадис пък се връща в зоната на изпадащите с 28 точки, за сметка на Майорка.

Бетис направи значими пропуски преди именно домакините от "Естадио Нуево Мирандия" да открият резултата в 58-ата минута с гол на Алехо след потресаващи действия от гостуващата отбрана.

Отборът на Мануел Пелегрини обаче успя да обърне с два гола за шест минути. Първо в 79-ата Кристиан Тейо прати топката във вратата с прецизен удар от границата на наказатленото поле. В 85-ата резултатът стана 2:1 след точно изпълнена дузпа на Борха Иглесиас. Тя бе отсъдена за нарушение срещу него от страна на Рубен Алкарас, който куриозно не успя да уцели топката.

В третия мач за деня Виляреал и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 на "Естадио Ел Мадригал" в директна битка за седмото място.

"Жълтата подводница" го запази и вече има актив от 46 точки, с една повече от днешния съперник.

Баските обаче откриха резултата днес с гол на ветерана Раул Гарсия в 43-ата минута. Той завърши страхотна комбинативна акция на своите и получи асистенция от Икер Муниаин.

В 60-ата минута Виляреал изравни след пас на Самуел Чуквуезе и страхотно първо докосване от рожденика Алфонсо Педраса последван от прецизен удар.