Депортиво Алавес поднесе изненадата на 32-ия кръг в испанската Ла Лига, побеждавайки в домакинството си на Атлетико Мадрид с 2:0 по MAX Sport 4 HD.

След три поредни загуби баските се вдигнаха за една от най-значимите си победи през сезона и втора поредна домакинска срещу Атлетико след тази през 2021-а (1:0).

Тимът на Луис Гарсия събра актив от 35 точки и вече е 13-и на цели десет от опасната зона. Атлетико пък с днешното поражение, осмо за отбора при гостувания, до голяма степен забравя за битката за третото място. Хората на Диего Симеоне са четвърти с 61 точки, на седем зад Жирона и само на три пред петия Атлетик Билбао.

Жирона подпечата мястото си в Европа

Алавес поведе още в 15-ата минута с попадение на Карлос Бенавидес, а в продължението на срещата Луис Риоха отбеляза втори гол, оформяйки крайния резултат.

В друг мач от днес по MAX Sport 4 HD Хетафе и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 на "Колизеум Алфонсо Перес".

Андер Беренетчея даде аванс на баските в 13-ата минута, но в 29-ата Хуанми Латаса изравни и оформи крайния резултат.

Второто поредно равенство оставя Реал на шестото място с 51 точки, докато Хетафе също записва втори пореден хикс и е десети с 40 точки.

Виляреал победи драматично като гост дънната риба Алмерия с 2:1 в друг мач по MAX Sport 4 HD.

Младият Илиас Ахомаш даде аванс на "жълтата подводница" в 25-ата минута преди пет по-късно Антъни Лозано да изравни за Алмерия. В 87-ата Ларджи Рамазани от домакините бе изгонен и това даде възможност на Александър Сьорлот да донесе победата на гостите късно в 93-ата минута.

Така Виляреал вече е девети с 42 точки, докато Алмерия остава последен с 14 и няма шансове за спасение.