Аталанта победи Ювентус с 1:0 и превзе дома на 36-кратният италиански шампион за първи път от 1989-а насам.

По този начин тимът от Бергамо бързо приземи Юве, който след двете поредни победи в Serie "A" сякаш забрави са огромните си проблеми от началото на сезона.

Изненадващо или не, за 14 кръга Юве падна пет пъти, което е доста нетипично предвид представянето на тима в последното десетиелтие.

Три от тези загуби бяха у дома, като освен Аталанта, "Алианц Стейдиъм" превзеха Емполи и Сасуоло.

Така Ювентус остава на осмото място с 21 точки. Титлата изглежда тотален мираж, докато вече дори и мястото в топ 4 постепенно се отдаелчава.

Дуван Сапата с мощен диагонален шут в 27-ата миунта донесе победата на Аталанта, която осгируи на тима 28 точки на четвъртата позиция.

В късния мач от вечерта шампионът Интер сломи новака Венеция с 2:0.

"Нерадзурите" имаха доста трудно гостуване, като до 95-ата минута резултатът бе само 1:0, а интригата бе жива. Все пак Интер изкова успеха, който ги доближи на точка от лидерите Наполи и Милан, които обаче са и с мач по-малко.