Нигерийският нападател на Аталанта Адемола Лукман собственоръчно отне мечтата на Байер (Леверкузен) за сезон без загуба. Той вкара и трите гола за победата на неговия тим с 3:0 срещу шампионите на Германия във финала на Лига Европа, игран в сряда вечер в Дъблин.

И излъчен пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

"Аспирините" на Шаби Алонсо, които нямаха загуба в 51 мача през сезона до момента, най-сетне си намериха майстора в лицето на Аталанта на Джан Пиеро Гасперини.

Отборът от Бергамо заслужи победата и съответно трофея, тъй като категорично бе по-добрият на терена в ирландската столица. А досега бяхме свикнали, че някой трудно може да играе по-добър футбол от този на Леверкузен.

Изключителна преса още от първата минута на мача, добре организирани атака и един невероятен Адемола Лукман, вкарал и трите гола. Африканецът влезе директно в историята на турнира, защото никой досега не бе стигал до хеттрик във финала на Лига Европа.

Той го стори с попадения за 1:0 в 12-ата минута, когато бе на правилното място при центриране на Дзапакоста, за да открие резултата, удвои сметката си в 26-ата, когато ознаменува перфектна атака на своя тим с финт и неспасеям изстрел за 2:0, а третото попадение остави за втората част.

В 76-атa минута получи пас от Скамака, отново показа техника и светкавична крачка и този път с левия крак опита да скъса мрежата на Байер за 3:0. Асистентът Скамака пък печели втори пореден евротрофей, след като миналата година с Уест Хем ликува в Лигата на конференциите.

Снимка: Getty Images