Спортинг (Лисабон) и Аталанта завършиха наравно 1:1 в осминафинален мач от Лига Европа, който видяхте пряко по MAX Sport 3 HD.

Това беше епизод №3 на това съперничество само в рамките на тази европейска кампания. Двата тима бяха заедно в една група, а сега се изправят един срещу друг и във втория елиминационен кръг.

В онази група "D" Аталанта успя да спечели в Лисабон, мачът в Бергамо завърши наравно и италианците спечелиха потока, но ето, че съдбата даде шанс за реванш пред Спортинг.

И "лъвовете" започнаха силно, като откриха резултата в 17-ата минута на срещата чрез Паулиньо.

Попадението за Спортинг сякаш събуди гостите от Аталанта, които само в рамките на няколко минути нацелиха две греди, пропиляха още два чисти шанса, а в 39-ата минута Скамака съвсем заслужено вкара за 1:1.

Това се оказа и крайният резултат, но през втората част двата тима имаха достатъчно възможности да стигнат до успеха.

По една греда и по няколко пропуска, по-чистите от които пред Аталанта, но нов гол нямаше, а всичко в този сблъсък ще се решава след седмица в Бергамо.