Жирона направи сериозна услуга на каталунските си съседи от Барселона, побеждавайки Реал (Мадрид) с 4:2. Така "блаугранас", които водят в класирането на Ла Лига, може да дръпнат с 14 точки пред столичани при победа като гост над Райо Валекано в покрайнините на Мадрид в сряда вечер.

Човекът, който собственоръчно нокаутира Реал тази вечер с шоу за историята, пък бе 24-годишният аржентинец Валентин Кастеянос. Преотстъпеният от Ню Йорк Сити играч вкара всички четири попадения за победителите тази вечер и така се превърна в едва петият играч, който може да се похвали с подобно постижение в цялата история на испанския футбол.

Шоуто на Кастеянос гледахте директно в ефира на MAX Sport 4 HD.

Toй е първият футболист, вкарал четири пъти на Реал в мач от първенството през новия век. Досегашните четири такива представяния са в периода между 1934 и 1948 година.

Освен това бившият младежки национал на Аржентина е първият футболист от 2020 година насам, който стига до хеттрик срещу "белите" от Мадрид. За последно това стори Карлос Солер.

Попаденията на Кастеянос бяха разделени в двете полувремена - той се разписа в 14-ата и 24-ата минута преди почивката и в 46-ата и 62-ата след подновяването на играта.

Винисиус (34') и Лукас Васкес (85') пък бяха точни за столичани.

Осасуна пък спечели с 1:0 като гост на Кадис благодарение на гол на Рубен Гарсия, който бе точен след малко повече от час футбол. Пет минути преди края тимът от Памплона остана и с десетима на терена след изгонването на Абдесамад Езалзуи, появил се в игра само две минути преди това.