Наполи допусна четвъртата си загуба в Серия "А", след като отстъпи с 0:2 при гостуването си на Монца в 35-ия кръг. Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Хората на Лучано Спалети, които още преди два кръга си гарантираха титлата, днес показаха вяло представяне, което едва ли ще им развали празника.

Монца направи шпалир на противниковите играчи, но поведе в резултата в 18-ата минута с гол на Дани Мота след добра работа на Матия Песина в наказателното поле.

В 54-ата минута доскорошният играч на неаполитанци Андреа Петаня вкара второ попадение след добавка, като преди това Пиерлуиджи Голини направи спасяване.

Квича Кварацхелия бе оставен на скамейката на Наполи и влезе за второто полувреме, а Валентин Антов също се появи в игра в 84-ата минута.

Победата праща Монца на деветото място в класирането с 49 точки, а Наполи е все така първи с актив от 83.

В друг мач от днес, също по MAX Sport 3 HD, Торино спечели гостуването си на Верона с 1:0.

Единственото попадение отбеляза Никола Влашич в 29-ата минута с фантастично изпълнение извън наказателното поле.

Така Торино се качи до осмото място с актив от 49 точки, а Верона остава в зоната на изпадащите - 18-о място с 30 точки, колкото има и 17-ият Специя.