Нигерийската машина Умар Садик вкара гол и асистира за втори, а Алмерия измъкна безценна победа с 2:1 като гост на Жирона в последния мач от осмия кръг на Сегунда - второто ниво в испанския футбол.

Нападателят реализира първото попадение в 52-рата минута, но домакините изравниха 10 по-късно чрез Еспиноса. Садик даде извеждащо подаване на Робертоне в 68-ата минута и той донесе победата на Алмерия, а с това - първото място в класирането с 18 точки.

Жирона, сочен за един от фаворитите за промоция преди старта на сезона, върви зле - тимът е 19-и само с 8 точки. Отборът не се представя лошо игрово, но резултатите не идват.

Победата на гостите в понеделник бе и частично отмъщение за мачовете в плейофите преди няколко месеца, когато Жирона надви този съперник в полуфинална фаза и отиде на финал за влизане в елита, загубен от Райо Валекано.

А Садик е в невероятна форма и това дърпа напред Алмерия. 24-годишният нигериец, който вече има зад гърба си опит от мачове за Рома, Торино, Рейнджърс и Партизан (Белград), е с 6 гола за сезона в първите 8 двубоя. Общо през календарната 2021-ва Умар има 20 попадения в 32 старта като титуляр с екипа на лидера в Сегунда.

Куриозно, второто място при стрелците във второто ниво на испанския футбол дели ...Стоичков. Нападателят на Ейбар, по рождение - Хуан Диего Молина, настоява да играе под това име и вече има 5 гола за сезона.