Нидерландският гранд Аякс постигна трети успех от началото на сезона в Ередивизи.

Амстердамци очаквано спечелиха гостуването си на Цволе с 2:0. По този начин Аякс поне временно оглави класирането със своите 10 точки от четири мача.

Резултатът бе открит в 29-ата минута от Себастиан Алер, който технично отклони центрирането на Бергуис.

Алер и Бергуис изработиха и второто попадение за Аякс в 67-ата минута, когато снажният централен нападател се възпозлва от грешка на вратаря на Цволе и насочи топката в опразнената врата.

В другите двубои от кръга трябва да отчетем дебюта на младежкия ни национал Филип Кръстев в Ередивизи.

Той се появи в 79-ата минута на мача между Камбур и Гоу Ахед Ийгъл, в който тимът на Кръстев спечели с 5:2.

Мачовете от Нидерландската Ередивизи гледайте в каналите на MAX Sport HD.