Ал Хилал по всичко изглежда ще е шампион на първенството в Саудитска Арабия, след като постигна победа и в 23-ия кръг.

Отборът на Жорже Жезус се справи с 3:1 при гостуването на Ал Рияд и вече има 21 успеха в шампионата, две равенства и нито едно поражение.

Любопитно е, че гостите получиха цели три дузпи в днешния мач, който ви показахме пряко в ефира на MAX Sport 4 HD. Звездата в нападение Александър Митрович изпусна първата от тях в края на първото полувреме. В началото на второто Ал Булайхи си отбеляза автогол и даде аванс на домакините, но в 66-ата минута с дузпа Рубен Невес изравни. После бразилецът Мичел направи пълен обрат с гол в 75-ата минута, а в продължението Митрович вкара дузпа за крайното 3:1.

Така Ал Хилал събра 65 точки и води с 12 на Ал Насър.

Тимът на Кристиано Роналдо ден по-рано загуби с 1:3 домакинството си на Ал Раед и вече няма реалистични надежди за титлата.