ПСВ Айндховен надигра с 2:0 Хееренвеен в мач от 15-ия кръг на Ередивизи в Нидерландия, а вие видяхте поредната крачка на безпогрешния отбор на Петер Бос по MAX Sport 4 HD.

Голове на Гуус Тил и Рикардо Пепи решиха изхода от срещата - по един във всяко полувреме, а с това донесоха и поредна доза отчаяние на преследвачите на върха в първенството на Ниската земя.

ПСВ е с 45 точки - пълен актив, записвайки 15 от 15 победи. Головата разлика на тима е направо смущаваща - 52:6.

Въпреки усилията на шампиона Фейенорд да крачи редом с тази машина, това не се получава. Грандът от Ротердам също спечели своя мач с 3:1 у дома срещу Волендам, но мина през изключителни трудности.

Резултатът бе 1:1 до последните секунди и два гола в 90-ата минута на Санти Хименес и Игор Пайсао донесоха успеха. И този двубой гледахте по MAX Sport 4 HD.

Фейенорд е с 35 точки, на цели 10 от лидера ПСВ.

АЗ Алкмаар и Твенте са трети и четвърти с по 30 точки, но и мач по-малко.