Бразилският Гремио удари тежко като гост аржентинския Естудиантес в Копа Либертадорес - 1:0, въпреки че му се наложи да играе с 10 души почти половин час пред враждебните трибуни на стадиона в Ла Плата. Видяхте мача по MAX Sport 4 HD.

Гостите останаха с човек по-малко в 66-ата минута, когато доста пресилен втори жълт картон получи Мати Виясанти. Девет минути по-късно обаче Гремио направи страхотна контраатака и препарира домакините с гол на резервата Натан Фернандес, влязъл в игра само четири минути по-рано.

Така след две загуби в група С, бразилският тим най-после записа победа и е с 3 точки. Естудиантес има 4, с колкото е и чилийският Уачипато. Но този тим е с мач по-малко, както и боливийският Дъ Стронгест (3 точки), които се срещат в четвъртък рано сутринта наше време.

В Копа Судамерикана също видяхте аржентинско-бразилски сблъсък, но този път Архентинос Хуниорс победи у дома Коринтианс с 1:0. Предаването отново бе по MAX Sport 4 HD, но сценарият бе различен. Домакините вкараха още във втората минута чрез Гастон Верон. Сходствата дойдоха от това, че Раул Густаво от бразилския тим бе изгонен и Коринтианс, както и Гремио, доигра срещата с 10 футболисти.

В групата Архентинос е с 6 точки, а Коринтианс - с 4, колкото има и третият Расинг (Аржентина). Парагвайският Насионал е с нула точки.

Спортиво Триниденсе (Парагвай) - Насионал Потоси (Боливия) 2:0

Алианса (Колумбия) - Универсидад Католика (Еквадор) 1:3.

Очаквайте в четвъртък сутринта наше време:

Индепендиенте дел Вале (Еквадор) - Палмейрас (Бразилия), Копа Либертадорес - 03:30 часа по MAX Sport 4 HD.