Джими Гарополо и Сан Франциско 49 взеха сладък реванш от шампионите ЛА Рамс, като спечелиха последния мач от 4-ия кръг на редовния сезон в NFL на свой терен с 24:9.

Джими Джи дори не започна сезона като стартов куотърбек на Сан Фран, но вече пое нещата в ръце след контузията на Трей Ланс.

Той има специално какво да си връща на Рамс, тъй като понесе много критики след загубата от този отбор на последното стъпало преди Super Bowl в края на януари (17:20 в NFC Championship мача).

Тогава в края точно Гарополо пропусна шанса за резултатна атака, изпусна топката и Сан Франциско загуби.

Тази сутрин Джими бе солиден с 239 атакуващи ярда и един пас за тъчдаун. Голямата звезда за победата бе Дийбо Самюъл, който направи страхотен 57-метров спринт (от 1:33 минути във видеото), завършил в ендзоната при 7:6 в края на първото полувреме. Този тъчдаун даде импулса, който трябваше на домакините за победата.

Самюъл завърши със 115 ярда като получени пасове, втори само след феноменалния Купър Къп (Рамс) със 122.

Но десетката на шампионите не успя да направи дежурния си тъчдаун, както и изобщо гостите не стигнаха до такъв, записвайки всички свои точки от фийлд гол шутове.