Двата отбора, поставени като №1 в конференциите на Националната футболна лига, минаха през първите си препятствия в плейофите и са на едно стъпало от място на Супербоул.

Гледахте първите два Дивизионни мача от постсийзъна в NFL по MAX Sport 1 HD.

В късното шоу Филаделфия Ийгълс помете Ню Йорк Джайънтс с 38:7, като на полувремето домакините водеха с 28:0. Това е третата среща на дивизионните противници през сезона, отново завършила с успех на Ийгълс.

Воден от куотърбека Джейлън Хъртс, този отбор продължава да впечатлява с разнообразие в атака, но и здрава отбрана. Фили се придвижи във финала на NFC Championship, където идния уикенд чака отново на свой терен победителя от Сан Франциско - Далас (01:30 ч в понеделник сутрин по MAX Sport 2 HD).

Основна фигура за "орлите" от Филаделфия е ветеранът Джейсън Келси, който играе 11-ия си сезон в лигата и е най-скъпоплатеният център в нея. Той бе част и от тима на Ийгълс, спечелил Супербоул преди 5 години срещу Ню Инглънд. Келси се надява отново да е на големия мач, този път на 13 февруари в Аризона. И там може да срещне... брат си Травис Келси, който също тази нощ направи крачка по посока трофея "Винс Ломбарди".

Защото неговият Канзас Сити Чийфс победи с 27:20 у дома Джаксънвил, а самият Келси - който пък е най-силният тайденд в лигата, записа два тъчдауна. Именно на този мач бе Дона Келси, майката на братята, която обясни в социалните мрежи, че няма как да е и на двата стадиона. Но се надява да види синовете си един срещу друг на Супербоул.

Канзас Сити за пети пореден сезон - уникално - ще играе на финала на AFC Championship следващия уикенд. Там ще го чака победителят от Бъфало - Синсинати, който е в неделя (22 часа по MAX Sport 2 HD). В четирите си поредни участия Чийфс, водени от вездесъщия куотърбек Патрик Махоумс, срещнаха по веднъж точно Бъфало (победа през 2021-ва) и Синсинати (загуба преди година).

Проблемът обаче за този тим е, че Махоумс получи травма в глезена още във втората четвърт на мача срещу Джаксънвил. И въпреки че се върна в игра, видимо накуцваше. Не е ясно колко сериозна е контузията и дали ще е проблем за след седмица, когато идва часът на истината с финалния сблъсък по пътя към Супербоул.

Какво предстои от Дивизионния уикенд:

Неделя, 22:00 часа, AFC: Бъфало Билс - Синсинати Бенгълс по MAX Sport 2 HD

Понеделник, 01:30 часа, NFC: Сан Франциско 49 - Далас Каубойс по MAX Sport 2 HD.