Филаделфия Ийгълс спечели едно от най-ожесточените дербита в Националната футболна лига - 28:23 срещу гостуващия Далас Каубойс. Това бе един от трите мача в богатата неделна програма на MAX Sport 2 HD - дома на американския футбол за българските му фенове.

Мачът не разочарова като интрига и напрежение до последната секунда, като Каубоите бяха на 4 ярда от ендзоната и близо до тъчдаун, който да им донесе победата само 5 секунди преди края. Но Филаделфия успя да "вкара в чувала" Дак Прескът, куотърбека на Далас, за да спре атаката. А след това при последното хвърляне СиДи Ламб бе удържан на 2 ярда пред линията, не стигна до тъчдаун и така Фили спечели мача.

Победата идва обаче с висока цена - тайд ендът Далас Годарт е с фрактура на ръката, куотърбекът Джейлън Хъртс е с контузия в глезена и едва доигра мача, а състоянието на основните защитници Флечър Кокс и Хасан Редик е неясно.

Фили е 8-1 (номер едно в лигата), а Далас остава 5-3.

В първия двубой за деня, излъчен от Германия по MAX Sport 2 HD, Канзас Сити победи Маями с 21:14, след като водеше с 21:0.

Немските и европейските фенове се насладиха на сблъсък между два от най-зрелищните отбори в лигата, а нещата изглеждаха решени в полза на актуалния шампион след три тъчдауна през първото полувреме.

Но при 0:21 Маями заигра, а куотърбекът Туа Таговайлоа бе по-уверен. Цели 14 точки бяха върнати в третата четвърт, но до обрат не се стигна.

Канзас Сити е 7-2, а Маями - 6-3.

Балтимор продължи страхотната си серия с победа у дома над Сиатъл с 37:3. Рейвънс са с четири поредни успеха, като защитата им е убийствена. Видяхте и този мач по MAX Sport 2 HD.