Първата неделя от сезона в NFL не разочарова - имаше изненади, видяхме силата на някои от фаворитите, един исторически бой и разгром, както и - неизменна част от играта, първата тежка контузия на ас.

По MAX Sport 2 HD видяхте как Сан Франциско ясно заяви, че ще играе важна роля в лигата отново - 30:7 на трудния за гостуване стадион на Питсбърг.

Крисчън Макафри бе в основата на успеха със 152 избягани ярда с топката и тъчдаун, а куотърбекът Броук Пърди, който преди година бе "мистър Незначителен" (последен избор в драфта) допринесе с 220 подадени ярда и 2 паса за тъчдаун.

В късния двубой по MAX Sport 2 HD се пренесохме под дъжда във Фоскбъро, където Ню Инглънд не успя да навакса ужасния си старт (0:16) и загуби с 20:25 от Филаделфия.

Един от основните фаворити за ново приключение на Super Bowl обаче не изглеждаше особено убедителен, особено след първата четвърт.

Преди мача Патриотите почетоха великия Том Брейди (снимката долу), който догодина ще е член на Залата на славата.

Легендарният №12 не е в лигата за първи сезон от 23 години, а с десетте си участия в мача за "Ломбарди" и седем пръстена на шампион (шест именно с Ню Инглънд), Брейди е на Еверест на играта.

Снимка: Getty Images

Фили обаче скъса сценария и не позволи празникът да е пълен след церемонията с почитта към големия шампион Том.

В двубоя тази сутрин Далас попиля Ню Йорк Джайънтс като гост с 40:0, а това е дерби на дивизията NFC East. Нямаше никакво дерби на терена, като Каубоите просто насиниха от бой съперника за най-голямата победа в своята история. Далас опитва да се върне на Super Bowl от 1995-а, ранните знаци са окуражаващи, макар да е минал само един мач.

Балтимор, друг от сочените за фаворити отбори, също спечели - 25:9 у дома над Хюстън. Но претърпя голям удар, който може в дългосречен план да се окаже решаващ за Рейвънс.

Рънинг бекът Джей Кей Добинс (снимката долу, минути преди инцидента) напусна терена със скъсан ахилес и няма да играе повече през сезона.