Картината за Super Bowl е ясна - Сан Франциско 49 ще срещне Канзас Сити Чийфс на финала на 12 февруари в Лас Вегас, след като двата отбора минаха през много трудни финали в Конференциите.

Видяхте двата супер мача от Националната футболна лига по MAX Sport 2 HD, а след 2 седмици очаквайте там и черешката на тортата - Super Bowl, който ще определи шампиона.

В AFC в ранния двубой Канзас Сити спечели на терена на Балтимор Рейвънс със 17:10, като защитата игра знаменито. Шампионите намериха начин да минат през две гостувания на два от най-трудните за визити стадиони в лигата - Бъфало преди седмица в Дивизионния плейоф, и Балтимор.

Патрик Махоумс намери Травис Келси в ендзоната за тъчдаун в началото на мача, а с това тайд ендът мина великия Джери Райс по отбелязани тъчдауни в плейофни мачове. Айзея Пачеко реализира другия шестточков драйв на Чийфс. Балтимор отвърна с комбинация Ламар Джаксън към Зей Флауърс за единствения си тъчдаун, но същият рисийвър се превърна в антигерой. Той имаше възможност да реализира в последната четвърт и да намали изоставането на отбора си до 3 т., но бе спрян на 1 ярд от зоната, като топката бе избита от ръцете му - фъмбъл, който даде притежание на съперника.

Чийфс отиват на четвъртия си Super Bowl в последните пет години. Дотук балансът им е 2 спечелени и 1 загубен.

Първият триумф от тази серия бе през 2020-а срещу Сан Франциско.

Сега 49-ките ще получат шанс за своя реванш, след като обърнаха изключително сложен мач у дома срещу Детройт Лайънс с 34:31, след като изоставаха на полувремето със 7:24. Във втори пореден уикенд големият фаворит на букмейкърите за титлата бе пред отпадане (с Грийн Бей в Дивизинионния плейоф също изоставаше сериозно в резултата), но отново показа огромен характер. Добавен към очевидната класа на Сан Фран особено в офанзивен план, ясно е - чака ни велик финал.

Крисчън Макафри направи 2 тъчдауна за победителите, Броук Пърди хвърли 267 офанзивни ярда, а от другата страна Джаред Гоф подаде пасове за 273 ярда (и 1 тъчдаун).

Лайънс не успяха да задържат преднината си, а в края бяха спряни от защитата на Сан Фран и изпуснаха шанса си да идат във Вегас.

Там на 12 февруари, около 1:30 ч след полунощ българско време, ще е Super Bowl 58. Мачът е Сан Франциско - Канзас Сити, а предаването - по MAX Sport 2 HD.

Плейофите в NFL: Останаха само 4. Шампионите оцеляха в Бъфало