Ирландия победи Шотландия като гост с 22:7 в големия ръгби турнир Шестте нации, като можехте да наблюдавате мача пряко по MAX Sport 2 HD.

Ирландците постигнаха четвърти пореден успех в надпреварата и така са само на един от спечелване на турнира и постигане на Голям шлем.

Шотландия игра добре през първото полувреме, но през второто трудно удържаше набезите на играчите в зелено и логично се стигна до изразителен резултат в полза на Ирландия.

Хю Джоунс отбеляза единственото есе за шотландците, а за гостите линията преминаха Мак Хансен, Джеймс Лоуи и Джак Конан. Джони Секстън помогна с един точен наказателен удар и още два след есетата.

Ирландия води в класирането с актив от 19 точки, като е на четири пред Франция. Шотландия е на трето с 10, колкото има и четвъртият Англия. Уелс е с 5, а на дъното е Италия с една точка.

През следващата седмица турнирът завършва с домакинство на Ирландия срещу Англия, а другите мачове са Шотландия - Италия и Франция - Уелс.