Ирландия с нова стъпка към Голям Шлем в Шестте нации

Италия беше буквално на сантиметри от историческа победа в ръгби турнира Шестте нации, след като завърши наравно 13:13 при гостуването си на Франция. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

Пропуснат наказателен удар от Паоло Гарбиси, при който топката срещна гредата, лиши Скуадрата от първи успех в дома на "петлите".

Франция игра цяло второ полувреме с човек по-малко след червен каротн на Жонатан Данте заради висок блокаж.

Преди това "петлите" изглеждаха устремени към победата след есе на Шарл Оливон, допълнителен удар на Тома Рамос и негов точен фаул.

В края на първата част Мартин Паже-Рело донесе първи точки за италианците от наказателен удар. После Рамос върна аванса на французите, но в края с човек по-малко Италия натисна и стигна до точно изпълнен фаул от Гарбиси. Ейндж Капузо направи есе за 11:13, а Гарбиси с допълнителните точки изравни резултата. В края той имаше възможност да донесе победата на Италия, но гредата го спря.

Така Франция е на четвърто място с шест точки, след като преди това загуби от Ирландия и победи Шотландия. Италианците са последни с три, колкото има и Уелс. Убедителен лидер и най-вероятен шампион е Ирландия с 15 точки.