Дензъл Бентли направи успешна защита на титлата си на Великобритания в средна категория на професионалния бокс. В "Йорк Хол" в Лондон той се справи в четири рунда с Маркъс Морисън.

Битката гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

27-годишният британец, който е с баланс 16-1, за втори път в кариерата си е притежател на шампионския пояс в средна категория. При предишния си период като №1, той не успя да защити титлата в първия бой след спечелването и, като тогава отстъпи на Феликс Кеш след технически нокаут на същото място - "Йорк Хол", но през 2021 година.

На 13 май 2022 година той си върна титлата, побеждавайки Линус Удофия, а сега отказа Морисън в четвъртия рунд. Бентли доминираше от самото начало и не спря да атакува съперника си, като срещата се превърна в кърваво меле, завършило минута преди края на четвъртия рунд.

Методът на победа в полза на Дензъл отново бе технически нокаут.