Александър Волкановски не даде никакъв шанс на Макс Холоуей в третия мач от трилогията-класика в категория "перо" на UFC. Битката в Лас Вегас бе кървава, но с превъзходство без уговорки за австралийската легенда, а вие видяхте цялото шоу по MAX Sport 2 HD. Александър Велики спечели с единодушно съдийско решение (50-45, 50-45, 50-45).

Волкановски изнесе много силен мач, като в петте рунда почти не допусна трусове, въпреки амбицията на Макс да си върне за двете загуби през 2019-а и 2020 г.

Шампионът запази пояса си в категорията, печелейки и петте рунда, а още от втория лицето на родения в Хонолулу съперник бе разбито и кървеше обилно. Холоуей имаше аркада, а и носът му бе счупен и се наду в края на четвъртия и началото на петия рунд. В тази последна част Макс не изглеждаше никак приятна картина - с полузатворено дясно око от директно попадение, обилно кървяща лява вежда от аркадата и счупен нос.

"Искахте да ме съборите, но няма как да се случи - крещеше адреналиновата бомба Волкановски след победата. - Харесвате ме и ли не, аз съм шампионът!"

Превъзходството му бе явно - 199 "ключови" нанесени удари срещу 127 на Макс, чувствително по-висок процент при 372 опитани удара (Холоуей бе с 301).

Сега въпросът е кой ще е се изправи като следващ претендент срещу австралиеца.

Той е непобеден от 2013-а, вече с баланс 12-0 в октагона на UFC.

Исраел Адесаня (снимката долу) също запази титлата си в средната категория, но в съвсем различен мач срещу претендент №2 в ранкинга - Джаред Кенъниър.

Тук екшънът бе далеч по-малко, но гледахме стилен сблъсък с много стратегия и подготвеност на двамата.

Адесаня бе едно ниво над съперника и продължава да е №1 в категорията след единодушно решение в края на петте рунда - 49-46, 49-46, 50-45.